RÜYA GİBİ
BİR DÜĞÜN İÇİN
POZİTİF ÖNERİLER

Rüya Gibi Bir Düğün İçin

Fikirden çok paraya ihtiyacınız varsa 1 dakikada başvurarak kredi sonucunu anında öğrenebileceğiniz Şubesiz Bankacılık için tıklayın

Editörün Seçtikleri

Kır Düğünü

Kır Düğünü Rüya Gibidir Ancak Hava Durumunu İyi Kontrol Edin ki Rüya Kabusa Dönüşmesin Sizin için seçtiğimiz en iyi kır düğünü mekanları:

Mihrabat Korusu
Le Parc De Mariage
Cemile Sultan Korusu
Oba Club
Villa Riva Garden

Otel Düğünü

Düğününüzü otelde yapmayı tercih ediyorsanız önünüzde yüzlerce seçeneğin olduğunu unutmayın. Sizin için seçtiğimiz en iyi otel düğünü mekanları:

Marriot Şişli
Le Méridien Istanbul Etiler
Wyndham Grand
WOW Hotels
Crowne Plaza

Tarihi Mekanlar

1 kere evleniyorum ve düğünüm masal gibi olmalı, hiç unutulmamalı diyorsanız tarih kokan görkemli mekanları tercih etmelisiniz. Sizin için seçtiğimiz en iyi tarihi mekanlar:

FuatPaşa Yalısı
Kız Kulesi
Sait Halim Paşa Yalısı
Feriye Lokantası
Sultan Sarnıç

Restaurantlar

Sevdiklerinizle beraber kutlama havasında bir düğün yapmak istiyorsanız restaurantta bir düğün sizin için ideal olacaktır. Sizin için seçtiğimiz en iyi restaurantlar:

Yakamoz Balık
Paysage Restorant
Nossa Costa
Nola İstanbul
Marmara Yelken Kulübü

Gelinlik Önerileri

En Güzel ve En Şık Gelinlik Tabi ki Senin Olmalı. Birbirinden şık gelinlikler arasından en güzel olanı seçmek biraz zor ama imkansız değil. En özel gününüzde herkesin gözlerini kamaştıracağınız gelinlik modellerini bulabileceğiniz yerler:

Atelier Mila Gelinlik
Cafe Bride
Esra Özcan Modaevi
Pronovias
Hülya Modaevi

Davetiye Seçimi

Davetlilerin isimlerini yazarken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız davetiyeler, davetiyelerimiz... Son dönemde Facebook'ta ''Evlilik'' etkinliği adı altında düğün davetiyesini online paylaşmak moda olsa da herkesin elle tutulur bir davetiye beklediğini biz biliyoruz, ya siz? İşte her bütçeye uygun şık ve orijinal davetiyeler:

Davetiyo
Masalsı Atölye
Wed Box
Tijubiju
Calligraphy Planet

Kuaför

Gelelim en arapsaçı konumuza: Gelin Saçı :) Saatlerinizin yanında küçük bir servet ödediğiniz saçlarınız için sizi en iyi anlayacak kuaförleri aşağıda sizin için belirledik:

Yıldırım Keskin
Kaizen Hair Dessing
Duygu Yıldırım
Mehmet Tatlı
Toka Kuafor

Düğün Fotografçısı

Ve gelelim tüm anınızı ölümsüzleştirecek profesyonel gözlere. Düğün öncesinden başlayarak düğün sonuna kadar sizi yakından takip edecek profesyonel düğün fotoğrafçılarına bakmadan geçmeyin

MOMO
En Mutlu Günüm
Rituel Visuals
Ajans Red
Wix

ORGANİZASYON

Hayatınızda yeni bir döneme başlayacağınız düğün gününün kusursuz olmasını istediğinizi biliyoruz :). O halde öncelikle nasıl bir düğün istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Düğün konsepti, davetiye listesi, mekân seçimleri evlenecek çiftler için bir handikaba dönüşüyor. Tam da bu noktada tereddütlerinize, tavsiyeleri ile yardımcı olabilecek organizasyon firmalarını tercih etmenizde fayda var. Peki, sayıları oldukça fazla olan organizasyon firmaları arasından nasıl seçim yapacaksınız? İlk adım olarak görüştüğünüz firmalar arasından, size güven veren ve sizin beklentilerinizi dikkate alan firmaları seçmenizde fayda var. Unutmayın ki, bu büyük gün sizin gününüz ve tarzınızı anlayan bir firmayla çalışmak en doğal hakkınız. Dikkat etmeniz gereken diğer bir konu da, firmanın çalışma prensibi ve profesyonellikleri… Seçim yaparken firmanın daha önce yaptığı organizasyonları görmeniz ve referanslarını kontrol etmeniz, tercihinizde size kolaylık sağlayacaktır. Tabi ki kritik nokta olan bütçeyi de unutmuyoruz! Organizasyon firmasının, size sunduğu paket kapsamını ve ekstraları dikkatlice incelemelisiniz. Böylece düğün sonunda çıkabilecek faturalarda istenmeyen bir sürprizle karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırmış olacaksınız. Sizin için son tavsiyemiz; organizasyon firmasının, hayalini kurduğunuz düğün için neler yapılabileceğini küçük bir sunumla, size anlatmasını isteyin. Tüm bunlardan sonra yapmanız gerek tek adım kalıyor: düğününüzün keyfini çıkarmak :).

BALAYI

Düğün organizasyonu, ev hazırlıkları, gelinlik-damatlık telaşı derken, çok yorulacağınızı tahmin etmek zor olmasa gerek :). Düğününüzü organize ettiniz, sevdiklerinizle hoşça vakit geçirdiniz, şimdi sıra düğünden sonraki sabahınızda… Hangi ülkede ya da şehirde uyanmak istersiniz? Burada da seçim yaparken kararsız kaldığınızı tahmin edebiliyoruz. Öncelikle düğününüzün hangi mevsimde olduğu en kritik nokta... Kış ve sonbahar aylarında evleniyorsanız size en iyi gelecek soğuk havalardan sıcak kumsallarda kendinizi bulmak olacak. Bunun için size düşen görev: Maldivlerde, Bahamalarda ya da tercih edeceğiniz başka bir egzotik ada arasında seçim yapmak. Düğün hazırlıklarının verdiği yorgunluktan sonra, yurt dışına çıkmak için prosedürlerle uğraşmak istemeyen çiftlerimiz için ise; kışın tüm romantizmini yaşayabilecekleri küçük, tatlı dağ evlerini ya da kar tatillerini tavsiye ediyoruz. Yaz aylarında evlenen çiftlerimizin işi daha kolay. Ülkemizdeki veya yurt dışında ki sahil kıyılarından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

GELİNLİK

Gelin adayları için belki de en önemli konulardan biri gelinlik seçimi… Gelin adaylarının aklında birçok model ve sunulan birçok seçenek varken, seçim yapmak daha da zor hale geliyor. İsterseniz gelinlik seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç noktaya gelin birlikte bakalım. Tabi ki de hayalleriniz çok önemli fakat hayalinizdeki gelinlik modeli vücut yapınıza uygun mu, öncelikle bunu dikkate almalısınız. Vücut özelliklerinize uygun balık, A modeli veya prenses modeli gibi kesimleri tercih edebilirisiniz. Bunun için gelinliği diktirdiğiniz veya satın aldığınız yerlerin tavsiyelerini dikkate almanızı öneririz. Güzel görünmenin yanında, uzun saatler içinde kalacağınız gelinliğin rahatlığı da sizin için önemli olmalıdır. Kendi düğününüzde rahatça eğlenip dans edebilmeniz için gelinliğinizin bedeninize uygun olmasını ve kumaşın kalitesini göz ardı etmemelisiniz. Unutmayın ki -güzel görünse bile- içinde rahat edemediğiniz bir gelinlik sizi mutlu etmeyecektir.

Bunca koşuşturma arasında bir de krediyle uğraşmayın, oturduğunuz yerden düğün masraflarını anında karşılayın.