Site Yükleniyor
Lütfen Bekleyiniz
.
BankPozitif Logo
Şifre İşlemleri

B Tipi Likit Fon

Fon portföyündeki varlıklar Sermaye Piyasası Kurulu'nun düzenlemelerine ve fon içtüzüğüne uygun olarak seçilir ve fon portföyü yönetici tarafından içtüzüğün 5. md. ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:VII,No:10 sayılı Tebliğinin 41. md. ne uygun olarak yönetilir.

Buna göre fon portföyü yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde vadesine en fazla 180 gün kalmış, portföy ortalama vadesi 45 gün olan, nakde dönüşümü kolay ve riski az olanlar tercih edilir.


AAL likit fon, Ata Portföy ve Kamuyu Aydınlatma Platformu bilgilerine aşağıdaki linklerinden erişilebilmektedir.

Tasarruf Sahiplerine Duyuru

Tasarruf Sahiplerine Duyuru

En Az Alınabilir Pay Adedi 1
Katılma Belgesi Alım Satım Esasları Katilma belgesi satin almak veya elden çikarmak isteyen yatirimcilar, Kurucunun izahnamede ilan edecegi katilma belgesinin alim satiminin yapilacagi yerlere is günlerinde 09:00 ile 16:00 saatleri içinde basvurarak, bu içtüzükte belirtilmis olan esaslara göre saptanan fiyat üzerinden alim ve satimda bulunabilir. Yatirimcilar yukarida belirtilen saatlere ek olarak, is günlerinde 17:30 ile ertesi gün 16:00 saatleri içinde, is günleri disinda ise 24 saat telefon ve internet bankaciligi ile ATM sistemleri araciligiyla da alim ve satimda bulunabilirler. Is günlerinde yukarida sayilan kanallarla yapilacak katilma belgesi alim satim fiyatlari asagida belirtilen sekilde olacaktir:

  1. Saat 17:30 ile 24:00 arasinda yatirimcilara katilma belgesi satarken bu içtüzükte belirtilmis esaslar çerçevesinde ertesi isgünü için ilan edilen fiyat üzerinden islem yapilacaktir.
  2. Saat 17:30 ile 24:00 arasinda yatirimcilardan katilma belgesi geri alirken bu içtüzükte belirtilmis esaslar çerçevesinde o gün için ilan edilen fiyat üzerinden islem yapilacaktir.
  3. Saat 24:00 ile 16:00 arasinda yatirimcilara katilma belgesi satarken ve yatirimcilardan katilma belgesi geri alirken bu içtüzükte belirtilmis esaslar çerçevesinde o gün için ilan edilen fiyat üzerinden islem yapilacaktir.
  4. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde yatirimcilardan katilma belgesi geri aliminda tatilin son günü saat 24:00'e kadar tatil öncesi son isgününde uygulanan fiyat üzerinden islem yapilacaktir. Yatirimcilara katilma belgesi satislari ise, izleyen ilk isgünü saat 16:00'ya kadar, son isgününde saat 17.30'de ilan edilen fiyatla gerçeklestirilecektir. Fon'a katilmak veya ayrilmakta baska herhangi bir sart aranmaz.
Alım Satım Yerleri
  • BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. Genel Müdürlük ve tüm şubeleri
  • Ata Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürlük
Ürün ve Hizmetler Sözleşme ve Formlar Engelsiz Bankacılık Güvenlik
Site YükleniyorYükleniyor...
Masaüstü Görünüm İçin Tıklayın Mobile Görünüm İçin Tıklayın