Site Yükleniyor
Lütfen Bekleyiniz
.
BankPozitif Logo
Şifre İşlemleri

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgi almak istediğiniz konuyla ilgili kutucuğa tıklayarak sıkça sorulan soruları görebilirsiniz.
Kurumsal kredi koşullarınız nelerdir?
Bankamız büyük boyutlu kurumsal firmaların nakit ve gayri nakit kredi ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Yapımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarının detaylı bir şekilde anlaşılması ve bu ihtiyaçlara yönelik müşteriye özel butik hizmet sunulmasına yönelik olarak organize edilmiştir.

Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerimizi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:
  • Proje Finansmanı/Yatırım Kredileri
  • Türk Lirası, Döviz ve Dövize Endeksli (Spot veya Rotatif) Nakit Krediler
  • Teminat Mektupları / Harici Garantiler
  • Akreditif
  • Ülke Kredileri (çalıştığımız sektörlerde yapılacak yatırım projelerinde; ekipman ve araç/gereçlerin finansmanına yönelik uzun dönemli ve düşük maliyetli ülke kredisi sağlanmasına aracılık eder. Bu krediler arasında Hermes (Almanya), Coface (Fransa), US Exim (Amerika), Sace (İtalya), Ashra (İsrail), Canada Exim (Kanada), EKF (Danimarka), Finnvera (Finlandiya), Keximbank (Güney Kore) kredileri yer almaktadır.)
  • İhracat Kredileri
  • Eximbank Kredileri
  • Burada özellikle belirtmemiz gerekir ki KOBİ’lere yönelik ürün ve hizmetlerimiz bulunmamaktadır.

Ayrıca kurumsal müşterilerimizin günlük küçük hacimli bankacılık ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunma hedefimiz de yoktur. Bu çerçevede gişe işlemleri, nakit çekme/yatırma, çek/senet tahsilatı, elektrik, su, sosyal sigorta vb. kurum ödemelerine aracılık ve benzeri nitelikte hizmetler sunmamaktayız.

Hizmet sunmayı hedeflediğimiz firmaların aşağıdaki sektörlerde faaliyet gösteren firmalar olmasını hedeflemekteyiz.
  • Yenilenebilir Enerji (Rüzgar Enerjisi Santrali-RES, Jeotermal Enerjisi Santrali-JES, Hidroelektrik Santrali-HES, Güneş Enerjisi-SOLAR ve Biyokütle Enerji Santrali),
  • Turizm,
  • İnşaat/Altyapı Projeleri,
  • Su,
  • Tarım ve Gıda

Bankamız bu sektörlerdeki uzmanlık ve bilgi birikimi ile ilgili bu alanlarda gerçekleştirilen çok sayıda projenin finansmanını sağlamıştır.

Kurumsal bankacılık hizmetlerine yönelik ihtiyaçlarınız için ilgili sektör temsilcilerimize sector@bankpozitif.com.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.
İpotek fek yazısı almak için ne yapmam gerekiyor?
İpotek fek yazınızın ilgili Tapu Müdürlüğü’ne gönderilebilmesi için, ilgili resmi mevzuat gereği olarak, Bağlı bulunduğunuz Tapu Müdürlüğü’nden vergi dairesini öğrenerek, ilgili vergi dairesine söz konusu gayrimenkule ait Terkin Harcının yatırılması ve MAKBUZ ASLININ tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Dekont aslı Bankamıza ulaştıktan sonra fek yazınız ilgili Tapu Müdürlüğüne bankamızca gönderilecektir.

Tapu Müdürlüklerinin talepleri doğrultusunda terkin harcı makbuzu ve ipotek fek yazısı sadece APS veya İadeli Taahütlü olarak kabul edilmektedir. Elden gönderilen yazılar işleme alınmamaktadır.

APS ile gönderimler 2 işgünü içinde, İadeli Taahhütlü gönderimler ise 7 işgünü içinde ilgili Tapu Müdürlüklerine ulaşmaktadır.

Bankamız söz konusu gönderimi gerçekleştirdikten sonra, belgelerin ilgili Tapu Müdürlüğüne ulaşıp ulaşmadığını www.ptt.gov.tr adresinden direkt olarak kolayca takip edebilirsiniz. buradan gönderi takibi için ilgili gönderi numarasını size e-posta ile ileteceğiz (bankamızda kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir).

Yukarda bahsettiğimiz süreci başlatmak için tekrar hatırlatmak isteriz ki; terkin harcını yatırıp, bununla ilgili makbuzu tarafımıza göndermeniz gereklidir.

Dekont aslını bankamıza gönderirken kullanacağınız adres (bankamız adresi); Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kumlu Sokak No:3/2 34805 Beykoz / İstanbul.
Kredi Kullanmak istiyorum
Bankamızın Bireysel Kredi hizmeti bulunmamaktadır.

Bireysel Kredi hizmeti vermemiz durumunda, internet sitemizden ve sosyal medyada yer alan sayfalarımızdan bunu siz değerli müşterilerimize duyuracağız.
Ürün ve Hizmetler Sözleşme ve Formlar Engelsiz Bankacılık Güvenlik
Site YükleniyorYükleniyor...
Masaüstü Görünüm İçin Tıklayın Mobile Görünüm İçin Tıklayın