Site Yükleniyor
Lütfen Bekleyiniz
.
BankPozitif Logo
Şifre İşlemleri

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgi almak istediğiniz konuyla ilgili kutucuğa tıklayarak sıkça sorulan soruları görebilirsiniz.
Kurumsal kredi koşullarınız nelerdir?
Bankamız büyük boyutlu kurumsal firmaların nakit ve gayri nakit kredi ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Yapımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarının detaylı bir şekilde anlaşılması ve bu ihtiyaçlara yönelik müşteriye özel butik hizmet sunulmasına yönelik olarak organize edilmiştir.

Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerimizi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:
 • Proje Finansmanı/Yatırım Kredileri
 • Türk Lirası, Döviz ve Dövize Endeksli (Spot veya Rotatif) Nakit Krediler
 • Teminat Mektupları / Harici Garantiler
 • Akreditif
 • Ülke Kredileri (çalıştığımız sektörlerde yapılacak yatırım projelerinde; ekipman ve araç/gereçlerin finansmanına yönelik uzun dönemli ve düşük maliyetli ülke kredisi sağlanmasına aracılık eder. Bu krediler arasında Hermes (Almanya), Coface (Fransa), US Exim (Amerika), Sace (İtalya), Ashra (İsrail), Canada Exim (Kanada), EKF (Danimarka), Finnvera (Finlandiya), Keximbank (Güney Kore) kredileri yer almaktadır.)
 • İhracat Kredileri
 • Eximbank Kredileri
 • Burada özellikle belirtmemiz gerekir ki KOBİ’lere yönelik ürün ve hizmetlerimiz bulunmamaktadır.

Ayrıca kurumsal müşterilerimizin günlük küçük hacimli bankacılık ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunma hedefimiz de yoktur. Bu çerçevede gişe işlemleri, nakit çekme/yatırma, çek/senet tahsilatı, elektrik, su, sosyal sigorta vb. kurum ödemelerine aracılık ve benzeri nitelikte hizmetler sunmamaktayız.

Hizmet sunmayı hedeflediğimiz firmaların aşağıdaki sektörlerde faaliyet gösteren firmalar olmasını hedeflemekteyiz.
 • Yenilenebilir Enerji (Rüzgar Enerjisi Santrali-RES, Jeotermal Enerjisi Santrali-JES, Hidroelektrik Santrali-HES, Güneş Enerjisi-SOLAR ve Biyokütle Enerji Santrali),
 • Turizm,
 • İnşaat/Altyapı Projeleri,
 • Su,
 • Tarım ve Gıda

Bankamız bu sektörlerdeki uzmanlık ve bilgi birikimi ile ilgili bu alanlarda gerçekleştirilen çok sayıda projenin finansmanını sağlamıştır.

Kurumsal bankacılık hizmetlerine yönelik ihtiyaçlarınız için ilgili sektör temsilcilerimize sector@bankpozitif.com.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.
İpotek fek yazısı almak için ne yapmam gerekiyor?
İpotek fek yazınızın ilgili Tapu Müdürlüğü’ne gönderilebilmesi için, ilgili resmi mevzuat gereği olarak, Bağlı bulunduğunuz Tapu Müdürlüğü’nden vergi dairesini öğrenerek, ilgili vergi dairesine söz konusu gayrimenkule ait Terkin Harcının yatırılması ve MAKBUZ ASLININ tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Dekont aslı Bankamıza ulaştıktan sonra fek yazınız ilgili Tapu Müdürlüğüne bankamızca gönderilecektir.

Tapu Müdürlüklerinin talepleri doğrultusunda terkin harcı makbuzu ve ipotek fek yazısı sadece APS veya İadeli Taahütlü olarak kabul edilmektedir. Elden gönderilen yazılar işleme alınmamaktadır.

APS ile gönderimler 2 işgünü içinde, İadeli Taahhütlü gönderimler ise 7 işgünü içinde ilgili Tapu Müdürlüklerine ulaşmaktadır.

Bankamız söz konusu gönderimi gerçekleştirdikten sonra, belgelerin ilgili Tapu Müdürlüğüne ulaşıp ulaşmadığını www.ptt.gov.tr adresinden direkt olarak kolayca takip edebilirsiniz. buradan gönderi takibi için ilgili gönderi numarasını size e-posta ile ileteceğiz (bankamızda kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir).

Yukarda bahsettiğimiz süreci başlatmak için tekrar hatırlatmak isteriz ki; terkin harcını yatırıp, bununla ilgili makbuzu tarafımıza göndermeniz gereklidir.

Dekont aslını bankamıza gönderirken kullanacağınız adres (bankamız adresi); Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kumlu Sokak No:3/2 34805 Beykoz / İstanbul.
Kredi Kullanmak istiyorum
Bankamızın Bireysel Kredi hizmeti bulunmamaktadır.

Bireysel Kredi hizmeti vermemiz durumunda, internet sitemizden ve sosyal medyada yer alan sayfalarımızdan bunu siz değerli müşterilerimize duyuracağız.
Taksitlerimi erken ödeyebilir miyim?
Hesap bakiyeniz yeterliyse, taksitleriniz vadelerinde otomatik olarak tahsil edilir.
Tahsilatın erken yapılmasını isterseniz İnternet Bankacılığımızı kullanarak (*) işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Erken taksit tahsilatı işlemlerinde, erken ödediğiniz tarih ile normal taksit tarihiniz arasındaki erken ödeme süreniz kadar faiz, taksidinizden düşülerek tahsil edilir. Erken taksit ödemede sizden ek bir ücret talep edilmez.

Önemli Bilgilendirme : Hesabınızda eğer bir taksit tutarınızdan daha fazla bir miktar bulunuyor ve aylık ödeme tutarlarını azaltmak isterseniz, “ARA ÖDEME” seçeneğini de kullanabilirsiniz. Ara ödeme işlemini “Kredi İşlemlerim” başlığı altında yer alan “Ara Ödeme Yap” menüsünden gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme planınızı ve taksit ödemelerinizi internet bankacılığını kullanarak takip edebilirsiniz.

(*) İnternet bankacılığı şifreniz yoksa veya unuttuysanız www.bankpozitif.com.tr internet adresimiz üzerinden Şifre İşlemleri menüsünü takip ederek internet şifrenizi oluşturabilirsiniz.
Şifre almak için başvururken Bankamızda kayıtlı cep telefonunuzu yanınızda bulundurunuz.
Kredime ara ödeme yapabilir miyim?
Kredinizi kullandıktan sonra herhangi bir tarihte ara ödeme yapmak istemeniz durumunda, işleminizi İnternet Bankacılığımızı kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ara Ödeme işlemi yapabilmeniz için, hesabınızda 1 taksit ya da daha fazla tutarda bakiyeniz olması gerekmektedir. Ara ödeme yapmanız durumunda kredinize ilişkin geri ödeme planı değişecektir. İnternet Bankacılığımızın ilgili menülerinden ara ödeme işleminizi kendiniz yapabilirsiniz. Dilerseniz taksit tutarlarınızı düşürebilir veya kredi vadenizi kısaltabilirsiniz.

İlgili ara ödeme tutarının Bankamızdaki hesabınıza ulaşmasını takiben İnternet Bankacılığımız üzerinden ara ödeme işlemini “Kredilerim” başlığı altında yer alan “Ara Ödeme” menüsünden gerçekleştirebilirsiniz. Ara ödeme işlemini gerçekleştirmeden önce, yeni geri ödeme planını görüntüleyebilir, inceleyebilir, dilerseniz onaylayabilir veya vazgeçebilirsiniz. Yeni geri ödeme planını onaylamanız halinde ara ödeme işleminiz gerçekleştirilecektir.

Önemli Bilgilendirme: Ara ödeme tutarını hesabınıza göndermeniz, kredinize ara ödeme yapmanız için yeterli değildir. Ödemek istediğiniz tutarı hesabınıza gönderdikten sonra İnternet Bankacılığımızın ilgili menülerinden ara ödeme işlemi yapmazsanız, göndermiş olduğunuz tutar ilk taksit ödeme gününüze kadar kendi hesabınızda yatırım fonu alınarak değerlendirilir ve ilk taksit vade tarihinde sadece bir taksitiniz otomatik olarak ödenir.

Not : Ara ödeme işlemi yapabilmeniz için, kredinizde vadesi geldiği halde ödememiş olduğunuz, gecikmeli taksitinizin bulunmaması gerekmektedir. (Gecikmeli taksitiniz varsa, göndereceğiniz tutardan öncelikle gecikme tutarı ve vadesi geçmiş olan taksitinizin tahsilatı yapılacaktır. Kalan tutar Ara Ödeme yapmanız için yeterli ise işleminize devam edebilirsiniz.)

İnternet Bankacılığı şifreniz yok ise veya hatırlamıyorsanız, şifrenizi www.bankpozitif.com.tr adresinden Şifre İşlemleri menüsünden anında alabilirsiniz.

Şifre almak için başvururken Bankamızda kayıtlı cep telefonunuzu yanınızda bulundurunuz. Şifreniz SMS mesajı olarak bu telefona gönderilecektir.
BankPozitif kredimi nasıl erken kapatabilirim?
İhtiyaç kredilerinde herhangi bir zamanda, masraf ödemeden, kredinizi erken ödeyerek kapatabilirsiniz. Ödeme yaptığınız gün itibari ile birikmiş taksit faizi dışında ilave bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Başka bir ifadeyle; kredinizi erken ödeyerek kapatırsanız ,vadesi gelmemiş taksitleriniz için faiz ödemesi yapmazsınız, ek bir masraf veya komisyon ödemezsiniz.

Kredinizi kullandıktan sonra herhangi bir tarihte kredinizi kapatmak istemeniz durumunda, işleminizi İnternet Bankacılığımızı kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kredi kapama tutarınızı hesabınızda bulundurduğunuz gün itibariyle, İnternet Bankacılığı’nda “Kredilerim” başlığı altında yer alan “Kredi Kapatma” menüsü adımlarını izlemeniz gerekmektedir. İnternet Bankacılığmızı kullanmak istemiyorsanız Mesaj Merkezi üzerinden talebinizi bize iletebilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme: Kredi kapama tutarını hesabınıza yollamanız, kredi taksitinizin erken ödenmesi veya kredinizin erken kapatılması için yeterli değildir. Ödemek istediğiniz tutarı hesabınıza gönderdikten sonra kapama işlemini belirtilen kanallardan yapmazsanız, göndermiş olduğunuz tutar taksit vadesine kadar hesabınızda bekleyerek ilk taksit vade tarihinde sadece bir taksitiniz otomatik olarak ödenir.

Eğer kredi kapama işleminizi ilgili gün itibari ile tamamlayamazsanız, kapama yapacağınız gün için geçerli olan yeni kapama tutarınızı Internet Bankacılığımızdan öğrenebilirsiniz. Kredi tutarınıza her gün faiz işlediği için kapama bakiyeniz her gün değişmektedir.

İnternet Bankacılığı şifreniz yok ise veya hatırlamıyorsanız, şifrenizi www.bankpozitif.com.tr adresinden Şifre İşlemleri menüsünden anında alabilirsiniz.

Şifre almak için başvururken Bankamızda kayıtlı cep telefonunuzu yanınızda bulundurunuz.
Ürün ve Hizmetler Sözleşme ve Formlar Engelsiz Bankacılık Güvenlik
Site YükleniyorYükleniyor...
Masaüstü Görünüm İçin Tıklayın Mobile Görünüm İçin Tıklayın