Site Yükleniyor
Lütfen Bekleyiniz
.
BankPozitif Logo
Şifre İşlemleri

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgi almak istediğiniz konuyla ilgili kutucuğa tıklayarak sıkça sorulan soruları görebilirsiniz.
Pozitif Hesap nedir? Nasıl kullanılır?
Pozitif Hesap, müşterilerimizin hesaplarında bulunan atıl bakiyenin lehe değerlendirilebilmesi için, gün sonunda otomatik olarak Repo yapma özelliğine sahip bir hesaptır.

Repo Finansal araçların geri alma taahhüdü ile satımı işlemi olup ilave risk almak istemeyen müşterilerimiz için yatırım hesaplarına Repo tanımlaması yapılmaktadır. Söz konusu işlemin amacı, hesabınızda kalan bakiyenin size getiri yaratacak şekilde değerlendirilmesidir ve bu işlemden bankamızın herhangi bir kazancı söz konusu değildir.

Repo; kısa vadeli getiri hedefleyen bir yatırım aracıdır. Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili gibi menkul kıymetlerin kısa vadeli olarak değerlendirilmesi ile işlem yapılır.

Hesabınızdaki parayı kullanmak istediğinizde, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan, Repodaki miktar otomatik olarak hesabınıza döner ve çekmek istediğiniz tutar hesabınıza bulunur. Bu yönüyle Yatırım Hesabı dilediğiniz her an nakde dönüşebilme özelliğine sahiptir.
Kredi Kartı alabilir miyim?
Bankamızın kredi kartı hizmeti bulunmamaktadır. Kredi kartı hizmeti vermemiz durumunda, internet sitemizden ve sosyal medyada yer alan sayfalarımızdan bunu siz değerli müşterilerimize duyuracağız.

KOBİ'lere kredi veriyor musunuz?
Hali hazırda Kobi kredi hizmetimiz bulunmamaktadır.

Emekli maaşımı bankanızdan alabilirmiyim?
Bankamızda, emekli maaşınızı değerlendireceğiniz bir ürün şu an için bulunmamaktadır. Emekli maaşını taşıyan müşteriler için diğer bankaların güzel kampanyaları var, değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Garanti Bankası emeklilik hizmetleri
Finansbank emeklilik hizmetleri
İş Bankası emeklilik hizmetleri

Bankanızın hizmet kanalları nedir?
BankPozitif Yeni Nesil bir bankadır. Bu nedenle teknolojiyi en etkin şekilde kullanan, şube gibi klasik kanalları kullanmayan bir bankayız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve sorularını internetten kolay ve hızlı bir şekilde karşılıyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sorularınızı ve isteklerinizi dilerseniz internet aracılığı ile BankPozitif Mesaj Merkezi üzerinden gönderebilir ve hızlı yanıt alabilirsiniz.

Ayrıca müşterilerimiz kredi, hesap, ödeme, havale, döviz ve yatırım işlemlerini internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapabilirler.

Neden şubeniz yok?
BankPozitif teknoloji ve interneti siz değerli müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için etkin şekilde kullanan, müşterimizin tüm soru ve taleplerini teknolojik kanallardan ve BankPozitif Mesaj Merkezi üzerinden kolaylıkla çözümleyen; hayatın tüm koşturmacası içinde sizleri banka şubesine kadar yormayan, şube gibi klasik kanalları kullanmayan Yeni Nesil bir bankadır.

İnternet ile hizmetlerimiz bulunduğunuz her yere gelir.

İş başvurusu yapmak istiyorum
Güncel iş ilanlarımıza “Biz Kimiz” menüsünde yer alan “İnsan kaynakları” bölümünden ulaşabilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz, bankamızın ilgili bölümleri tarafından incelenecek ve ihtiyaç duyulması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.
EFT yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?
Hesabınızda bulunan parayı, İnternet Bankacılığı Para Transferleri / EFT (Bankalar Arası Para Transferi) menüsünü yada Mobil iOS uygulamamızı kullanarak farklı bir bankadaki hesabınıza ücretsiz şekilde gönderebilirsiniz.

İnternet bankacılığı şifreniz yoksa veya unuttuysanız “Şifre İşlemleri” menüsünü takip ederek internet bankacılığı şifrenizi anında oluşturabilirsiniz.

Şifre almak için başvururken bankamızda kayıtlı cep telefonunuzu yanınızda bulundurunuz. Şifreniz SMS mesajı olarak bu telefona gönderilecektir.
BankPozitif kredi ödemelerimi ücretsiz olarak nasıl yapabilirim?
Kredi ödemelerinizi BankPozitif'te bulunan hesabınıza aşağıdaki yollardan herhangi birisini kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz:

1. . IBAN NUMARANIZ İLE EFT YAPARAK : Herhangi bir bankadan IBAN numaranızı kullanarak EFT (bankalar arası para gönderimi) yapabilirsiniz.

IBAN Nedir?
IBAN, Uluslararası Standartlar tarafından geliştirilmiş bir hesap numarası standardıdır. Konu ile ilgili detaylı bilgilere T.C. Merkez Bankası IBAN sayfasından ulaşabilirsiniz. www.tcmb.gov.tr

2. HESAP NUMARANIZ İLE EFT YAPARAK: Herhangi bir bankadan EFT’nizi (bankalar arası para gönderimi) hesap numaranızı kullanarak da yapabilirsiniz.

Kredi taksit ödemenizde herhangi bir hata olmaması için EFT’nizi gönderirken alıcı adı kısmına kredi borçlusunun isminin doğru olarak yazıldığından emin olunuz.

3. ANLAŞMALI BANKA GİŞELERİNDEN ÜCRETSİZ OLARAK NAKİT ÖDEME YAPARAK : Denizbank gişelerinden ücretsiz olarak nakit ödeme yapabilirsiniz. Ödemenizi yaparken, ilgili görevliye BankPozitif kredi taksitinizi ödeyeceğinizi söylemeniz ve ödeme yapacağınız kredi sahibinin ad ve soyadı ile BankPozitif hesap numarasını belirtmeniz yeterli olacaktır.
BankPozitif Kimdir?
BankPozitif, 2002 yılından bu güne ülkemizde faaliyet gösteren bir bankadır.

Bankamızla ilgili bilgilere, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) sitesinden (www.bddk.org.tr) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) sitesinden (www.tbb.org.tr) ulaşabilirsiniz.

BankPozitif, teknolojik kanallar üzerinden hizmet veren ve müşterisi ile tüm iletişimi internet üzerinden sağlayan, YENİ NESİL bir bankadır.

BankPozitif ana iletişim kanalını internet olarak benimsediği için müşterilerinin soru ve hizmet ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılar. Müşterilerimiz kredi, hesap, ödeme, havale, döviz ve yatırım işlemlerini internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapabilirler. Ayrıca müşterilerimiz yine bu kanalla soru ve ihtiyaçlarıyla ilgili mesajlarını bankamıza iletebilirler. Bu mesajlar derhal ve öncelikli olarak elektronik postayla cevaplanır.

Size daha iyi hizmet vermemiz için bize BankPozitif Mesaj Merkezi aracılığı ile ulaşmanızı rica ederiz.
Ürün ve Hizmetler Sözleşme ve Formlar Engelsiz Bankacılık Güvenlik
Site YükleniyorYükleniyor...
Masaüstü Görünüm İçin Tıklayın Mobile Görünüm İçin Tıklayın