Site Yükleniyor
Lütfen Bekleyiniz
.
BankPozitif Logo

Sıkça Sorulan Sorular

Yenilikçi bankacılık anlayışını, iletişiminin her alanına taşıyan BankPozitif, web sitesi ile de yaşamı kolaylaştırıyor.

Aşağıdaki bölümden ulaşmak istediğiniz konuyla ilgili başlığı seçebilirsiniz.


BankPozitif kredi ödemelerimi ücretsiz olarak nasıl yapabilirim
Kredi ödemelerinizi BankPozitif'te bulunan hesabınıza aşağıdaki yollardan herhangi birisini kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz:

1. . IBAN NUMARANIZ İLE EFT YAPARAK : Herhangi bir bankadan IBAN numaranızı kullanarak EFT (bankalar arası para gönderimi) yapabilirsiniz.

IBAN Nedir?
IBAN, Uluslararası Standartlar tarafından geliştirilmiş bir hesap numarası standardıdır. Konu ile ilgili detaylı bilgilere T.C. Merkez Bankası IBAN sayfasından ulaşabilirsiniz. www.tcmb.gov.tr

2. HESAP NUMARANIZ İLE EFT YAPARAK: Herhangi bir bankadan EFT’nizi (bankalar arası para gönderimi) hesap numaranızı kullanarak da yapabilirsiniz.

Kredi taksit ödemenizde herhangi bir hata olmaması için EFT’nizi gönderirken alıcı adı kısmına kredi borçlusunun isminin doğru olarak yazıldığından emin olunuz.

3. ANLAŞMALI BANKA GİŞELERİNDEN ÜCRETSİZ OLARAK NAKİT ÖDEME YAPARAK : Denizbank ve Online PTT şubelerinin gişelerinden ücretsiz olarak nakit ödeme yapabilirsiniz. Ödemenizi yaparken, ilgili görevliye BankPozitif kredi taksitinizi ödeyeceğinizi söylemeniz ve ödeme yapacağınız kredi sahibinin ad ve soyadı ile BankPozitif hesap numarasını belirtmeniz yeterli olacaktır.

Önemli not : PTT şubelerinden yaptığınız ödemeler 1 gün sonra BankPozitif'teki hesabınıza yansıtılmaktadır. Ancak bu durum taksit ödemelerinizde herhangi bir gecikmeye neden olmamaktadır.
BankPozitif hizmet kanalları nelerdir?
BankPozitif, teknolojik kanallar üzerinden hizmet veren ve müşterisi ile tüm iletişimi internet üzerinden sağlayan, YENİ NESİL bir bankadır.

BankPozitif ana iletişim kanalını internet olarak benimsediği için müşterilerimizin soru ve hizmet ihtiyaçlarını internet bankacılığı üzerinden cevaplarız. Müşterilerimiz kredi, hesap, ödeme, havale, döviz ve yatırım işlemlerini internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapabilirler. Ayrıca müşterilerimiz yine bu kanalla soru ve ihtiyaçlarıyla ilgili mesajlarını bankamıza geçebilirler. Bu mesajlar derhal ve öncelikli olarak elektronik postayla cevaplanır.

Size daha iyi hizmet vermemiz için bize BankPozitif Mesaj Merkezi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Telefonla bilgi almak sizin için daha kolaysa 44 44 365 numaralı telefonu arayarak, sırası ile TC Kimlik Numaranızı ardından istediğimiz bilgiye ait menüyü tuşlayarak sesli yanıt sisteminden anında ve kolay bilgi alabilirsiniz.
BankPozitif Kimdir?
BankPozitif, 2002 yılından bu güne ülkemizde faaliyet gösteren bir bankadır.

Bankamızla ilgili bilgilere, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) sitesinden (www.bddk.org.tr) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) sitesinden (www.tbb.org.tr) ulaşabilirsiniz.

BankPozitif, teknolojik kanallar üzerinden hizmet veren ve müşterisi ile tüm iletişimi internet üzerinden sağlayan, YENİ NESİL bir bankadır.

Kredi başvurusu yaparken olduğu gibi kredi kullanımından sonraki iletişim de yine internet üzerinden sağlanır.

BankPozitif ana iletişim kanalını internet olarak benimsediği için müşterilerinin soru ve hizmet ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılar. Müşterilerimiz kredi, hesap, ödeme, havale, döviz ve yatırım işlemlerini internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapabilirler. Ayrıca müşterilerimiz yine bu kanalla soru ve ihtiyaçlarıyla ilgili mesajlarını bankamıza iletebilirler. Bu mesajlar derhal ve öncelikli olarak elektronik postayla cevaplanır.

Size daha iyi hizmet vermemiz için bize BankPozitif Mesaj Merkezi aracılığı ile ulaşmanızı rica ederiz.

BankPozitif mevcut koşullarda 36 aya varan vadelerle, aylık eşit taksit ödemeli, kefil ve teminat gerektirmeyen tüketici kredileri vermektedir.
İnternet üzerinden kredi almak güvenli midir?
Bankamız ülkemizdeki diğer tüm bankalar gibi, Bankacılık Kanuna uygun olarak faaliyet göstermekte ve tüm işlemleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından denetlenmektedir. Bu kapsamda İnternet üzerinden gerçekleştidiğimiz her türlü bankacılık işlemi de söz konusu kanunlara uygun olarak yapılmakta ve denetlenmektedir.

Bankamız ile ilgili ilave bilgilere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) sitesinden (www.bddk.org.tr) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) sitesinden (www.tbb.org.tr) ulaşabilirsiniz.
Masaüstü Görünüm İçin Tıklayın Mobile Görünüm İçin Tıklayın