Site Yükleniyor
Lütfen Bekleyiniz
.
BankPozitif Logo
Şifre İşlemleri

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgi almak istediğiniz konuyla ilgili kutucuğa tıklayarak sıkça sorulan soruları görebilirsiniz.
Pozitif Hesap nedir? Nasıl kullanılır?
Pozitif Hesap, müşterilerimizin hesabında bulunan bakiyeyi yatırım fonunda değerlendirmeleri için otomatik olarak B tipi likit fon alım-satımı yapma özelliğine sahip bir hesaptır.

Söz konusu işlemin amacı, hesapta kalan bakiyenin müşterilerimize getiri yaratacak şekilde değerlendirilmesidir ve bu işlemden bankamızın herhangi bir kazancı söz konusu değildir.

B Tipi Likit Fon; tamamen TC Hazinesine ait devlet tahvili, hazine bonosu ve kısa vadeli repoya yatırım yapar. İlave risk almak istemeyip, gecelik repo ve mevduat getirisine yakın getiri hedefleyen yatırımcılara yönelik bir üründür. Bu işlemlerde bankamız nezdindeki fonlar kullanılır. Kurumsal internet sitemizden (www.bankpozitif.com.tr) Yatırım Ürünleri> Yatırım Fonları> Likit Fon adımlarını izleyerek, fonumuza ait daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Müşterilerimiz hesaplarındaki parayı kullanmak istediğinde, herhangi bir işlem yapmalarına gerek kalmadan, fondaki miktar otomatik olarak nakde döner ve çekmek istedikleri tutar hesaplarına aktarılır. Bu yönüyle Pozitif Hesap dilediğiniz her an nakde dönüşebilme özelliğine sahiptir.
Kredi Kartı alabilir miyim?
Bankamızın kredi kartı hizmeti bulunmamaktadır. Kredi kartı hizmeti vermemiz durumunda, internet sitemizden ve sosyal medyada yer alan sayfalarımızdan bunu siz değerli müşterilerimize duyuracağız.

Dilerseniz ihtiyaç kredisi başvurunuzu internet sitemizden kolayca yapabilirsiniz. Başvurunuz, hemen değerlendirilecek ve sonucu ekranda görüntülenecektir. Hemen Başvur
KOBİ'lere kredi veriyor musunuz?
Bankamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.

Hali hazırda Kobi kredimiz bulunmamakla birlikte, en kısa sürede müşterilerimize Kobi kredisi hizmeti sunabilmek için çalışmalarımız devam etmektedir. Kobi kredisi olduğunda sizi ayrıca bilgilendireceğiz.

Dilerseniz ihtiyaç kredisi başvurunuzu internet sitemizden kolayca yapabilirsiniz. Başvurunuz, hemen değerlendirilecek ve sonucu ekranda görüntülenecektir. Hemen Başvur
Emekli maaşımı bankanızdan alabilirmiyim?
Bankamızda, emekli maaşınızı değerlendireceğiniz bir ürün şu an için bulunmamaktadır. Emekli maaşını taşıyan müşteriler için diğer bankaların güzel kampanyaları var, değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Garanti Bankası emeklilik hizmetleri
Finansbank emeklilik hizmetleri
İş Bankası emeklilik hizmetleri

Kredi ihtiyacınız varsa veya olduğunda kolaylıkla bankamıza başvurabilirsiniz.

Yeni Nesil Bankacılık iş modelimizle bankaya gitmeye gerek kalmadan müşterilerimize internet üzerinden hizmet vermekteyiz. Yandaki linke tıklayarak hemen başvurunuzu yapabilir ve anında sonuç alabilirsiniz. Hemen Başvur

Bankanızın hizmet kanalları nedir?
BankPozitif Yeni Nesil bir bankadır. Bu nedenle teknolojiyi en etkin şekilde kullanan, şube gibi klasik kanalları kullanmayan bir bankayız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve sorularını internetten veya 44 44 365 nolu telefon aracılığı ile sesli yanıt sistemi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde karşılıyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sorularınızı ve isteklerinizi dilerseniz internet aracılığı ile BankPozitif Mesaj Merkezi üzerinden gönderebilir ve hızlı yanıt alabilirsiniz.

Telefonla bilgi almak sizin için daha kolay ise 44 44 365 numaralı telefonu arayarak, istediğiniz bilgiye ait menüyü tuşlayarak sesli yanıt sisteminden anında ve kolay bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca müşterilerimiz kredi, hesap, ödeme, havale, döviz ve yatırım işlemlerini internet bankacılığı ve Mobil iOS üzerinden kolaylıkla yapabilirler.

Neden şubeniz yok?
BankPozitif teknoloji ve interneti siz değerli müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için etkin şekilde kullanan, müşterimizin tüm soru ve taleplerini teknolojik kanallardan ve BankPozitif Mesaj Merkezi üzerinden kolaylıkla çözümleyen; hayatın tüm koşturmacası içinde sizleri banka şubesine kadar yormayan, şube gibi klasik kanalları kullanmayan Yeni Nesil bir bankadır.

İnternet ile hizmetlerimiz bulunduğunuz her yere gelir.

Kredi kullanırken ve sonrasında bankaya gitmenize gerek yoktur.
İş başvurusu yapmak istiyorum
Güncel iş ilanlarımıza “Biz Kimiz” menüsünde yer alan “İnsan kaynakları” bölümünden ulaşabilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz, bankamızın ilgili bölümleri tarafından incelenecek ve ihtiyaç duyulması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.
EFT yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?
Hesabınızda bulunan parayı, İnternet Bankacılığı Para Transferleri / EFT (Bankalar Arası Para Transferi) menüsünü yada Mobil iOS uygulamamızı kullanarak farklı bir bankadaki hesabınıza ücretsiz şekilde gönderebilirsiniz.

İnternet bankacılığı şifreniz yoksa veya unuttuysanız “Şifre İşlemleri” menüsünü takip ederek internet bankacılığı şifrenizi anında oluşturabilirsiniz.

Şifre almak için başvururken bankamızda kayıtlı cep telefonunuzu yanınızda bulundurunuz. Şifreniz SMS mesajı olarak bu telefona gönderilecektir.
BankPozitif kredi ödemelerimi ücretsiz olarak nasıl yapabilirim?
Kredi ödemelerinizi BankPozitif'te bulunan hesabınıza aşağıdaki yollardan herhangi birisini kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz:

1. . IBAN NUMARANIZ İLE EFT YAPARAK : Herhangi bir bankadan IBAN numaranızı kullanarak EFT (bankalar arası para gönderimi) yapabilirsiniz.

IBAN Nedir?
IBAN, Uluslararası Standartlar tarafından geliştirilmiş bir hesap numarası standardıdır. Konu ile ilgili detaylı bilgilere T.C. Merkez Bankası IBAN sayfasından ulaşabilirsiniz. www.tcmb.gov.tr

2. HESAP NUMARANIZ İLE EFT YAPARAK: Herhangi bir bankadan EFT’nizi (bankalar arası para gönderimi) hesap numaranızı kullanarak da yapabilirsiniz.

Kredi taksit ödemenizde herhangi bir hata olmaması için EFT’nizi gönderirken alıcı adı kısmına kredi borçlusunun isminin doğru olarak yazıldığından emin olunuz.

3. ANLAŞMALI BANKA GİŞELERİNDEN ÜCRETSİZ OLARAK NAKİT ÖDEME YAPARAK : Denizbank ve Online PTT şubelerinin gişelerinden ücretsiz olarak nakit ödeme yapabilirsiniz. Ödemenizi yaparken, ilgili görevliye BankPozitif kredi taksitinizi ödeyeceğinizi söylemeniz ve ödeme yapacağınız kredi sahibinin ad ve soyadı ile BankPozitif hesap numarasını belirtmeniz yeterli olacaktır.

Önemli not : PTT şubelerinden yaptığınız ödemeler 1 gün sonra BankPozitif'teki hesabınıza yansıtılmaktadır. Ancak bu durum taksit ödemelerinizde herhangi bir gecikmeye neden olmamaktadır.
BankPozitif Kimdir?
BankPozitif, 2002 yılından bu güne ülkemizde faaliyet gösteren bir bankadır.

Bankamızla ilgili bilgilere, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) sitesinden (www.bddk.org.tr) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) sitesinden (www.tbb.org.tr) ulaşabilirsiniz.

BankPozitif, teknolojik kanallar üzerinden hizmet veren ve müşterisi ile tüm iletişimi internet üzerinden sağlayan, YENİ NESİL bir bankadır.

Kredi başvurusu yaparken olduğu gibi kredi kullanımından sonraki iletişim de yine internet üzerinden sağlanır.

BankPozitif ana iletişim kanalını internet olarak benimsediği için müşterilerinin soru ve hizmet ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılar. Müşterilerimiz kredi, hesap, ödeme, havale, döviz ve yatırım işlemlerini internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapabilirler. Ayrıca müşterilerimiz yine bu kanalla soru ve ihtiyaçlarıyla ilgili mesajlarını bankamıza iletebilirler. Bu mesajlar derhal ve öncelikli olarak elektronik postayla cevaplanır.

Size daha iyi hizmet vermemiz için bize BankPozitif Mesaj Merkezi aracılığı ile ulaşmanızı rica ederiz.
İnternet üzerinden kredi almak güvenli midir?
Bankamız ülkemizdeki diğer tüm bankalar gibi, Bankacılık Kanuna uygun olarak faaliyet göstermekte ve tüm işlemleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından denetlenmektedir. Bu kapsamda İnternet üzerinden gerçekleştidiğimiz her türlü bankacılık işlemi de söz konusu kanunlara uygun olarak yapılmakta ve denetlenmektedir.

Bankamız ile ilgili ilave bilgilere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) sitesinden (www.bddk.org.tr) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) sitesinden (www.tbb.org.tr) ulaşabilirsiniz.
Ürün ve Hizmetler Satıcı Otomasyon Sistemi
Site YükleniyorYükleniyor...
Masaüstü Görünüm İçin Tıklayın Mobile Görünüm İçin Tıklayın