Site Yükleniyor
Lütfen Bekleyiniz
.
BankPozitif Logo
Şifre İşlemleri

Kredimi Nasıl Ödeyeceğim?

ÖDEMELERİMİ NEREDEN YAPABİLİRİM?

BankPozitif, teknolojik kanallar üzerinden hizmet veren ve müşteri iletişimini ana kanal olarak internet üzerinden sağlayan YENİ NESİL bir bankadır.

Kredinize ait taksitleri veya toplu ödemelerinizi, Türkiye’deki herhangi bir bankadan Bankpozitif’teki hesabınıza EFT (Bankalar arası Elektronik Fon Transferi) işlemi ile gönderebilirsiniz. Ayrıca ödemelerinizi, anlaşmalı ödeme noktalarımızda, hiçbir masraf ödemeden, gişeden nakit olarak da yapabilirsiniz.


eft ile ödeme anlaşmalı ödeme noktaları

EFT İLE ÖDEME

Farklı bir bankada bulunan hesabınızdan Bank Pozitif’te bulunan hesabınıza, IBAN numaranızı kullanarak EFT ile ödeme yapabilirsiniz.


IBAN nedir?
IBAN

BankPozitif’teki hesabınıza EFT yaparken,

Alıcı IBAN = “BankPozitif IBAN numaranız”,
Alıcı Adı = ”Kredi Borçlusunun Adı ve Soyadı” olmalıdır.
BankPozitif IBAN numaranızı öğrenmek için tıklayınız.

Ödemenizi IBAN yerine hesap numaranızla yapmak isterseniz aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Alıcı Banka Adı ve Kodu = BankPozitif (142)
Alıcı Şube Adı ve Kodu = Bireysel Bankacılık Merkezi (444)
Alıcı Adı = "Kredi Borçlusunun Adı ve Soyadı"
Alıcı Hesap No = BankPozitif IBAN numaranızın son 6 hanesidir.


Kredi Taksit Ödememi Yaptım, Ne Zaman Hesaba Geçer?
EFT ile yaptığınız ödemeler 30 dakika içinde BankPozitif’teki hesabınıza geçer.


Kredi Taksitlerimi ve Hesaplarımı Nasıl Kontrol Edebilirim?
Krediniz ve hesaplarınız ile ilgili tüm bilgilere BankPozitif İnternet Bankacılığı’ndan ulaşabilirsiniz. Eğer BankPozitif İnternet Bankacılığı şifreniz yoksa veya hatırlamıyorsanız, şifrenizi www.bankpozitif.com.tr adresinden “Şifre İşlemleri” menüsünden anında alabilirsiniz. Şifre almak için başvururken bankamızda kayıtlı cep telefonunuzu yanınızda bulundurunuz. Şifreniz SMS mesajı olarak bu telefona gönderilecektir.

Kredi taksit ödemelerinizi EFT aracılığıyla yaptığınızda, bu işlemi yapmış olduğunuz banka sizden işlem ücreti talep edebilir. Bankalar internet bankacılığı kullanılarak yapılan işlemlerde, şube ve ATM’den yapılan işlemlere göre daha düşük işlem ücretleri talep edebilmektedir. Bu nedenle, EFT işlemlerinizi internet bankacılığını kullanarak yapmanızı tavsiye ederiz. EFT kanalıyla ödeme yapmadan önce, işlem yapacağınız bankadan işlem ücretleri konusunda bilgi talep edebilirsiniz.Kapat


ANLAŞMALI ÖDEME NOKTALARIMIZDA GİŞEDEN ÖDEME

Taksit ödemelerinizi Online PTT lerden veya Denizbank şube gişelerinden nakit ve ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

ptt ödeme denizbank ödeme

BankPozitif IBAN numaranızı öğrenmek için tıklayınız

Anlaşmalı ödeme noktalarımız Online PTT ve Denizbank şubelerinden verilen hizmetler hakkında talep ve önerileriniz için bize BankPozitif Mesaj Merkezi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Kredi Taksit Ödememi Yaptım, Ne Zaman Hesaba Geçer?
• Online PTT’lerden yapılan ödemeler 1 (bir) iş günü sonra saat 15:00’ten itibaren yansıyacaktır. Online PTT’lerden taksit gününüzde yaptığınız ödemeler, herhangi bir gecikmeye neden olmadan hesabınızdan tahsil edilmektedir.
• DENİZBANK gişelerinden yapılan ödemeler aynı gün saat 17:30’da BankPozitif’ teki hesabınıza yansıyacaktır.Kredi Taksitlerimi ve Hesaplarımı Nasıl Kontrol Edebilirim?
Krediniz ve hesaplarınız ile ilgili tüm bilgilere BankPozitif İnternet Bankacılığı’ndan ulaşabilirsiniz. Eğer BankPozitif İnternet Bankacılığı şifreniz yok ise veya hatırlamıyorsanız, şifrenizi www.bankpozitif.com.tr adresinden “Şifre İşlemleri” menüsünden anında alabilirsiniz. Şifre almak için başvururken Bankamızda kayıtlı cep telefonunuzu yanınızda bulundurunuz. Şifreniz SMS mesajı olarak bu telefona gönderilecektir.Kapat


TAKSİTLERİMİ VADESİNDEN ÖNCE ÖDEYEBİLİR MİYİM?

BankPozitif’ten kredi taksitlerinizi vadesini beklemeden, istediğiniz zaman ödeme yaparak kapatabilirsiniz. Kredi taksitlerinizi vade tarihinden önce ödediğinizde, erken ödediğiniz gün sayısı kadar faiz indiriminden faydalanırsınız. BankPozitif’ten 50.000 TL ’ye kadar olan ihtiyaç kredisi kullandıysanız, yaptığınız erken ödemeler için sizden ek bir ücret de talep edilmeyecektir.

Vadesinden önce yapacağınız taksit ödemeniz için göndermiş olduğunuz tutarın hesabınıza ulaşmasından sonra, İnternet Bankacılığını kullanarak erken taksit ödeme işleminizi kendiniz yapabilirsiniz. Bu işlem için, İnternet Bankacılığı üzerinden sırasıyla ”Kredilerim” menüsündeki “Taksit Ödemesi” seçeneğini izleyebilirsiniz

Hesabınızda yeterli tutarı bulundursanız bile erken tahsilat işleminiz otomatik olarak yapılamayacaktır (Sadece taksit vadesinde otomatik olarak taksit tahsilatı gerçekleşmektedir).

Taksit tutarınızın tamamını vadesinden önce hesabınıza gönderseniz dahi, taksidinizin erken ödemesi kendiliğinden gerçekleşmez. Göndermiş olduğunuz tutar, ilk taksit vadenize kadar hesabınızda yatırım fonu alınarak sizin lehinize değerlendirilir ve vade tarihinde sadece vadesi gelen taksitiniz otomatik olarak tahsil edilir.

İnternet Bankacılığı şifreniz yoksa ya da unuttuysanız sitemizde bulunan Şifre İşlemleri menüsünden kolaylıkla şifrenizi alabilirsiniz. Şifre almak için başvururken bankamızda kayıtlı cep telefonunuzu yanınızda bulundurunuz. Şifreniz SMS mesajı olarak bu telefona gönderilecektir.

KREDİME TOPLU ÖDEME YAPABİLİR MİYİM?

Hesabınızda en az 3 (üç) taksit ya da daha fazla tutarda bakiyeniz olması ve ödenmemiş taksitinizin olmaması kaydıyla, İnternet Bankacılığında bulunan “Ara Ödeme” seçeneğini kullanarak erken ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızda 3 (üç) taksit altında tutarın bulunması durumunda, vadesi gelmemiş bir ya da iki taksidinizi İnternet Bankacılığı’nda bulunan “Taksit Ödemesi” seçeneğinden ödeyebilirsiniz. Kredinizde ödenmemiş taksitinizin olması durumunda, hesabınıza ulaşan tutardan öncelikli olarak vadesi geçmiş olan taksitlerinizin tahsilatı yapılacaktır.

Toplu ödeme yapacağınız tutarın BankPozitif’ teki hesabınıza ulaşmasından sonra, İnternet Bankacılığını kullanarak ara ödeme işleminiz kendiniz yapabilirsiniz. Bu işlem için, İnternet Bankacılığı üzerinden sırasıyla ” Kredi İşlemlerim ” ardından ”Ara Ödeme” menülerini izleyebilirsiniz. Ödeme işleminizi gerçekleştirmeden önce, yeni geri ödeme planınızı görüntüleyebilir, inceleyebilir, dilerseniz onaylayabilir veya vazgeçebilirsiniz. Yeni geri ödeme planınızı onaylamanız halinde toplu ödeme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

İnternet Bankacılığını kullanarak bu işlemi yapmamanız durumunda, göndermiş olduğunuz tutar gelecek ilk taksit vadenize kadar hesabınızda yatırım fonu alınarak değerlendirilir ve vade tarihinde sadece vadesi gelen taksitiniz otomatik olarak tahsil edilir.

İnternet Bankacılığı şifreniz yoksa ya da unuttuysanız sitemizde bulunan Şifre İşlemleri menüsünden kolaylıkla şifrenizi alabilirsiniz. Şifre almak için başvururken bankamızda kayıtlı cep telefonunuzu yanınızda bulundurunuz. Şifreniz SMS mesajı olarak bu telefona gönderilecektir.

KREDİMİN KALAN BORCUNU ÖDEMEK İSTİYORUM

BankPozitif’ten kullanmış olduğunuz kredinizi, taksitlerinizin vadesini beklemeden, istediğiniz zaman ödeme yaparak kapatabilirsiniz. BankPozitif’ten 50.000 TL ’ye kadar olan ihtiyaç kredisi kullandıysanız, ilave masraf (*) olmaksızın, dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Kredi kapama tutarınız anapara bakiyeniz ve kapama gününe kadar işleyen faizden oluşur.

Bankamız tarafından sunulan masrafsız ve komisyonsuz kredinin bu avantajını kullanarak, kredi alırken de öderken de kazançlı çıkarsınız.

Bakiyeniz yeterli olduğu takdirde, kredinizin kapanması için İnternet Bankacılığını kullanarak bu işlemi kendiniz yapabilirsiniz. Bu işlem için, İnternet Bankacılığı üzerinden sırasıyla ” Kredi İşlemlerim ” ardından ”Kredimi Kapat” menülerini izleyebilirsiniz. Hesabınızda kapama için yeterli tutarı bulundursanız bile kapama işleminiz otomatik olarak yapılmayacaktır (Sadece taksitleriniz, taksit vadesinde otomatik olarak tahsil edilmektedir).

Faiz nedeniyle her geçen gün kredi kapama tutarınız değişecektir. Kapama yapacağınız gün itibariyle ödemeniz gereken güncel tutarı kapama bakiyem ne kadar? linkini veya İnternet Bankacılığımızı kullanarak öğrenebilirsiniz.

İnternet bankacılığı şifreniz yoksa veya unuttuysanız www.bankpozitif.com.tr internet adresimiz üzerinden Şifre İşlemleri menüsünü takip ederek internet şifrenizi oluşturabilirsiniz.
Şifre almak için başvururken Bankamızda kayıtlı cep telefonunuzu yanınızda bulundurunuz. Şifreniz SMS mesajı olarak bu telefona gönderilecektir.

Ödeme noktaları hakkında bilgi almak isterseniz “Ödeme Noktaları” linkini tıklayabilirsiniz.

Telefonla bilgi almak sizin için daha kolay ise 4444365 numaralı telefonu arayabilir, sesli yanıt sisteminden sırası ile TC Kimlik numaranızı ardından ” Kredilerim Hakkında Bilgi” veya ”Hesaplarım Hakkında Bilgi” menülerini tuşlayarak güncel Kredi Kapama Tutarınızı öğrenebilirsiniz.

PTT şubelerinden yapılan ödemeler 1 (bir) iş günü sonra saat 15:00’ ten itibaren BankPozitif’teki hesabınıza yansıtılmaktadır. Bu nedenle ödemenizi PTT şubeleri aracılığıyla yapacaksanız, İnternet Bankacılığını kullanarak 1 (bir) iş günü sonrasına ait kapama bakiyenizi öğrenebilir ve yeterli tutarı hesabınızda bulundurabilirsiniz.

(*) Sadece Konut kredilerinde Erken Ödeme Ücreti alınmaktadır.

Ürün ve Hizmetler Sözleşme ve Formlar Engelsiz Bankacılık Güvenlik
Site YükleniyorYükleniyor...
Masaüstü Görünüm İçin Tıklayın Mobile Görünüm İçin Tıklayın