Site Yükleniyor
Lütfen Bekleyiniz
.
BankPozitif Logo
Şifre İşlemleri

ELEKTRONİK BANKACILIK HİZMETLERİ İŞLEM REHBERİ

Bankamızın elektronik bankacılık kapsamında İnternet Bankacılığı hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmete Bankamız müşterisiyseniz T.C Kimlik Numaranız ile www.bankpozitif.com.tr adresimizden “şifre işlemleri” üzerinden giriş yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığımızdan Yapabileceğiniz İşlemler

 • Kredilerinizi izleyebilirsiniz
 • Hesaplarınızı izleyebilirsiniz
 • Dekont ve ekstre alabilirsiniz
 • Hesap açabilirsiniz veya açık hesabınızı kapatabilirsiniz
 • Havale, EFT ve düzenli ödeme talimatları verebilirsiniz
 • Döviz alım ve satım işlemleri yapabilirsiniz
 • İşlemlerinize günlük limit tanımlaması yapabilirsiniz
 • Bilgilerinizi izleyerek güncelleyebilirsiniz
 • Adres tanımlaması veya güncellemesi yapabilirsiniz
 • Şifre ve kullanıcı adı değiştirebilirsiniz

Elektronik Bankacılık hizmetlerimizi ne zaman kullanabilirsiniz?

Elektronik Fon Transferi( EFT ) işlemlerini saat 17:00’ye kadar yapabilirsiniz. Diğer işlemleriniz için 7/24 internet bankacılığımız kullanımınıza açıktır.

İnternet Bankacılığı şifresi nasıl oluşturabilirsiniz?

Bankamızın https://www.bankpozitif.com.tr/Tr/MesajMerkezi/internet_bankaciligi_sifre_islemleri sayfasını ziyaret edin. Şifre ile ilgili tüm sorularınızı orada yanıtlıyoruz.

Elektronik Bankalık Bankacılık Hizmeti Şifre Nasıl Olmalı?

 • Son kullandığınız 3 şifre olmamalıdır
 • Son 1 yıl içinde kullandığınız şifre olmamalıdır
 • Kolay tahmin edilebilir, TC Kimlik Numarası, doğum tarihi veya ardışık rakamlardan oluşan şifre oluşturulmamalıdır
 • Toplam 8 haneli bir şifre olmalı ve 2 hanesi de harften oluşmalıdır.

Hesap Özetleri, Ekstre ve Dekontlarınızı nasıl alabilirsiniz?

15.03.2020 tarihinde yayımlanan yönetmelik gereği, bankaların hassas veri niteliğinde olan her türlü ekstre, dekont, hesap özeti hassas veri içeren bilgi ve dokümanların müşterilerine elektronik hizmet sunan kanallar üzerinden vermesi gerekmektedir.

Bu kapsamda 01.07.2020 tarihinden itibaren tarafınıza gönderilen hassas veri niteliğindeki her türlü bilgi e-posta adresinize gönderilmemektedir.

Bankamız ile yapacağınız her türlü elektronik haberleşmede; yaygın olarak kullanılan ancak delil niteliği bulunmayan ve güvenliği tamamen kişisel kullanıma bırakılmış e-posta adreslerinin kullanılmamasını, bunun yerine kişisel verilerinizin ve finansal varlıklarınıza ait bilgilerin güvenliği ile her türlü yasal hakkınızın korunabilmesi için internet bankacılığımızı ya da kayıtlı e-posta adresi ( Kep) kullanmanızı öneririz.

Tüm soru ve sorunlarınız için https://www.bankpozitif.com.tr/Tr/MesajMerkezi adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Güvenli Elektronik Bankacılık Hizmeti İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

BankPozitif; güvenliğinizi her şeyin üstünde tutuyor. Kişisel güvenlik ve gizliliğiniz için, siz değerli müşterilerimizin bize yardımcı olmasını bekliyoruz.

Kimlik Bilgilerinin Gizliliği

Kimlik kartınız veya ehliyetinizin taranmış görüntüsünü bilgisayar veya mobil cihazınızda bulundurmayınız. Kimliklerinizin kopyalarını güvenmediğiniz yerlere bırakmayınız/paylaşmayınız.

Şifrenin Gizliliği

İnternet kafeler, ortak kullanıma ve başkalarının erişimine açık bilgisayarlarda İnternet Şubesi işlemi yapmayınız. Oturumu kapatmadan bilgisayar başından ayrılmayınız. İnternet veya mobil oturumunuz açıkken, başka kişilerin bilgisayarınızı/mobil cihazınızı kullanmasına izin vermeyiniz.

Bilgilerin Güncelliği

Bankanızın size önemli durumlarda ulaşması gerekebilir. Bu nedenle cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin, bankanızın kayıtlarında güncel olarak saklandığından emin olun. Bilgilerinizi güncellemek için çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

3. Şahıslarla İletişim

Sizi arayan ve kendilerini avukat, polis, savcı, bankacı, sigortacı gibi tanıtan, sosyal medya/e-posta üzerinden arkadaşınız ya da ticaret yaptığınız şirket gibi davranan dolandırıcılar olabilir. Dolandırıcıların, sosyal medya kanalları (Facebook, Instagram vb.) üzerinden bankalara ait görünecek şekilde tasarlanmış hesaplar üzerinden kimlik bilgilerinizi, şifrenizi veya bazı güvenlik sorularının cevaplarını (anne kızlık soyadı vb.) istedikleri bilinmektedir. Size ait banka hesabınızla ilgili bilgi isteyen, sizden bir nedenle bilmediğiniz bir hesaba para göndermenizi isteyen kişilere inanmayınız ve kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.

Uygulamanın Doğruluğu

SMS, e-posta ve sosyal medya üzerinden yönlendirildiğiniz veya arama motorları üzerinden giriş yaptığınız web sitelerinin adreslerini ve sertifikalarını mutlaka kontrol ediniz. Resmi olmayan uygulama mağazalarından veya internet sitelerinden indireceğiniz uygulamalar nedeniyle telefonunuza virüs bulaşabilir. Ayrıca, telefon rehberiniz, size gelen SMS’ler ve bankacılık bilgileriniz ele geçirilebilir. Bankamız web sitesine, internet tarayıcısının adres çubuğuna "www.bankpozitif.com.tr" yazılarak erişim tercih edilmelidir. Mobil Bankacılık uygulaması, kullandığınız akıllı telefonun mağazasından (Apple Store, Google Play Store) yüklenmelidir. Sertifikada sorun görürseniz kesinlikle işlem yapmayınız. Uygulamanızın güncelliğini sağlayınız.

Anti-Virüs Kullanımı

Bankamız kişisel bilgilerinizi sizden e-posta yoluyla talep etmemektedir. Tanımadığınız kişilerden gelen e-postaları açmayınız ve e-postalarınızı virüs tarama programı ile kontrol ediniz. Kullandığınız anti-virüs programının güncelliğini sağlayınız.

VPN Kullanımı

Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda herhangi bir VPN uygulaması kullanıyorsanız, e-bankacılık işlemleriniz için güvenlik riski taşıdığını bilmelisiniz. VPN uygulamasının aktif bağlantısının olup olmadığını e-bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmeden kontrol ediniz.

Bluetooth Kullanımı

Bluetooth üzerinden gelen, kaynağını ve güvenilirliğini bilmediğiniz dosyaları kabul etmeyiniz. E-bankacılık kanallarını kullanırken, Bluetooth uygulamasının kapalı olmasını sağlayınız. Daha fazla bilgi almayı asla ihmal etmeyin, sadece riskleri ve önlemleri bilirseniz güvende olabilirsiniz. Karşılaştığınız tüm sorunlar ve şüphelendiğiniz durumlarda, güvenliğiniz için lütfen https://www.bankpozitif.com.tr/Tr/MesajMerkezi üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

Daha detaylı bilgiler için https://www.bankpozitif.com.tr/Tr/Home/guvenlik adresimizi ziyaret edebilirsiniz

Gizlilik Kurallarımız

Sitemizi şahsi herhangi bir bilgi vermeden ziyaret edebilir, ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi alabilir, kurumsal raporlarımızı okuyabilir, kariyer fırsatları ve diğer katma değeri olan hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Şahsi bilgi verdiğiniz takdirde, (adres, e-posta, telefon, faks, demografik bilgiler veya müşteri numarası gibi) bu bilgiler, sizin haberiniz veya onayınız olmadan ya da yasal yükümlülük altında bulunmadığı sürece diğer firmalara verilmeyecektir. Bu bilgiler, en yüksek güvenlik ve gizlilik standartlarımızla korunacaktır. Bu tür bilgilerin kullanım hakkı BankPozitif'e ait olacak ve bu bilgileri, çeşitli araştırmalarda ve değerlendirmelerde kullanabilecektir.

Gizlilik kurallarıyla ilgili detaylı ve güncel bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Soru ve sorunlarınız olursa;

Ürün ve hizmetlerimize ilişkin tüm soru ve sorunlarınız için bize Mesaj Merkezi’miz üzerinden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınız öncelikli olarak yanıtlanacaktır. Talebinizin devam etmesi durumunda, bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvurabilirsiniz.Ürün ve Hizmetler Sözleşme ve Formlar Engelsiz Bankacılık Güvenlik
Site YükleniyorYükleniyor...
Masaüstü Görünüm İçin Tıklayın Mobile Görünüm İçin Tıklayın